PREDAVAČI
|
Peter Buttiens magistar je industrijskog inženjerstva i računalne tehnologije, a 2002. godine stekao je i međunarodnu MBA titulu belgijske poslovne škole Vlerick.
Od 1991. do 2007. radio je na poslovima vezanima uz međunarodnu prodaju i marketing za tvrtke kao što su Summagraphics, CADlink, Mutoh i Ergosoft.
Od ožujka 2007. godine radi kao izvršni direktor ESMA-e, Europskog udruženja grafičkih proizvođača sa sjedištem u Belgiji, koje u Europi okuplja dobavljače, tiskare i konzultante.
Tijekom posljednje tri godine koordinira i FP7, CLIP projekt koji financira Europska unija i koji radi na razvoju niza novih vodljivih tinti te CORNET-ov projekt (COllective Research NETworking) POLEOT (Printing of Light Emitting Devices on Textile).
Razvio je i nekoliko strateški važnih partnerskih odnosa sa sajamskim manifestacijama Messe Düsseldorfa (PEPSO - Printed Electronics Products and Solutions), posebice sa sajmovima kao što su Drupa, Glasstec, K, Interpack, ali i s mnogim drugim specijaliziranim sajmovima diljem Europe.
|
Daniele Faoro je voditelj razvoja poslovanja i area manager zadužen za područje istočne i srednje Europe u tvrtki Guandong Italija, specijaliziranoj za proizvode vizualnih komunikacija, proizvedenih u Kini, a koji se distribuiraju u cijeloj Europi i Sredozemlju.
Ima veliko iskustvo u razvoju poslovanja u međunarodnoj trgovini, osobito s distributerima i proizvođačima na tržištima u razvoju, zahvaljujući neprestanoj prisutnosti na terenu, u neposrednoj blizini prodajne mreže i kupaca, s ciljem što boljeg razumijevanja i zadovoljavanja potreba tržišta.
Iskustvo je stjecao u međunarodnim tvrtkama kroz prodaju proizvoda i usluga pomoću različitih alata modernog marketinga.
|
Hans Huijsing zaposlen je u tvrtki Konica Minolta Business Solutions Europe kao voditelj razvoja poslovanja. Ima bogato iskustvo u području produkcijskog tiska, a s obzirom da taj segment tiska prolazi kroz temeljite promjene, cilj mu je da se korisnicima omogući izgradnja uspješnog poslovanja u tiskovnim, web i mobilnim komunikacijama.
Karijeru vezanu uz produkcijski tisak započeo je radeći za jednog od vodećih dobavljača softvera za ispis varijabilnih podataka, gdje je bio zadužen za prodaju i marketing u cijelom svijetu.
Nakon toga je u tvrtki Xerox Europe radio kao voditelj razvoja tržišta, gdje je inicirao i uspješno implementirao različite programe za podršku prodaji i širenje tržišta diljem Europe.
Na američkom sveučilištu Webster diplomirao je Komunikacije i magistrirao upravljanje poslovanjem.
|
Simon Kinder karijeru u Xeroxu započeo je 1988. godine. Od tada je radio na različitim pozicijama, od praćenja prodaje pa sve do direktne prodaje strojeva. Bio je i zastupnik za prodaju softverskih rješenja korisnicima Xerox uređaja te IT menadžer. Trenutačno radi za Xerox MEA (Middle East and Africa) kao konzultant/analitačar za produkcijske boje.
|
Hrvoje Kokot je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, gdje je i magistrirao na smjeru Marketing.
Stručnjak je s dugogodišnjim iskustvom u grafičkoj industriji, u kojoj aktivno djeluje od 1991. godine. Suosnivač je Grafo servisa d.o.o., tvrtke koja je u početku pružala usluge servisa za Komori, a kasnije je posao proširen i na prodaju i servis strojeva za ambalažu. Nakon završene edukacije o EU fondovima Hrvoje Kokot djeluje kao savjetnik brojnih tvrtki u području mogućnosti financiranja kroz EU fondove. Suvlasnik je tvrtke Saccus d.o.o. za proizvodnju luksuznih papirnatih vrećica te vanjski suradnik tvrtke Tectus d.o.o.
|
Maja Pavelić Opuhač diplomirala je na Visokoj školi za sigurnost s pravom javnosti u Zagrebu te stekla zvanje diplomiranog inženjera sigurnosti.
Predsjednica je nadzornog odbora Hrvatskog društva inženjera.
Trenutačno je zaposlena u Agenciji za komercijalnu sigurnost d.o.o. (AKD) kao samostalni stručnjak zaštite na radu, zaštite od požara i zaštite okoliša. Članica je Europske udruge inženjera sigurnosti te Udruge hrvatskih menadžera sigurnosti.
|
Dorin Pitigoi u grafičkoj industriji aktivno djeluje više od 18 godina. Njegov fokus djelovanja najviše je usmjeren na pitanja vezana uz upravljanje bojama, kontrolu procesa tiska, kontrolu kvalitete i standardizaciju. Sudionik je brojnih međunarodnih skupova i konferencija, te organizira brojne seminare i radionice za tiskare, vlasnike brendova i korisnike tiskarskih usluga s ciljem promocije grafičke industrije, podizanja svijesti i podjele vlastitog know-howa.
Kao predsjednik rumunjskog Odbora za grafičku tehnologiju, voditelj je rumunjske delegacije na ISO TC 130 Graphic Technology.
Aktivni je sudionik i u profesionalnim organizacijama kao što Digital Printing Working Group te je član je tehničkog odbora Fogre.
|
Mladen Široki diplomirao je na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu, na kojem je i magistrirao te obranio doktorsku disertaciju iz područja umjetne inteligencije.
Karijeru je započeo u Institutu za unaprjeđenje proizvodnje tvrtke Rade Končar, Od 1988. do 1997. radi kao asistent na Zavodu za automatizaciju Fakulteta strojarstva i brodogradnje u Zagrebu. Od 2011. godine direktor je tvrtke ZINA d.o.o.
Uža specijalnost i interes su mu pisači velikog formata, oprema i potrošni materijal za grafičku pripremu i digitalni tisak te kontrola kvalitete tiska.
Posjeduje više certifikata za uspješno obavljeno tehničko i prodajno školovanje, uključujući i one renomiranih tvrtki kao što su: AGFA, Epson, EFI, Fogra, X Rite i druge.
|
Andrej Štrus diplomirao je na Grafičkom fakultetu u Zagrebu. Od 1991. godine zastupnik je različitih inozemnih tvrtki za prodaju grafičke opreme (posljednjih 20 godina opreme za digitalni tisak i CTP sustave za osvjetljavanje konvencionalnih ofsetnih ploča). Više od deset godina predavao je predmet Dorada ambalaže na Grafičkoj tehničkoj školi u Ljubljani.
Sudjelovao je na uvođenju nove tehnologije profesionalnih digitalnih tiskarskih strojeva na području Hrvatske (1994.) i Slovenije (1995.). Održao je niz predavanja u sklopu različitih seminara i konferencija.
|
Igor Zjakić prvi je magistar znanosti grafičke tehnologije u Hrvatskoj. U siječnju 2005. godine doktorira na katedri Tisak na Grafičkom fakultetu s temom: "Optimalizacija sustava rasterske reprodukcije u tisku".
Od 1993. godine radi u tiskari Graf kao direktor, zatim u tiskari AKD kao voditelj pogona i kontrolor tehnološkog procesa te kao direktor tiskare. Sudjelovao je u projektu izrade nove hrvatske putovnice i ostalih zaštićenih dokumenata. Prije dolaska na Fakultet radio je kao menadžer za tiskarske sustave u tvrtki Xerox. Od 2001. godine radi na Grafičkom fakultetu gdje je postao docent na katedri Tisak te je nositelj nekoliko predmeta: Glavne tehnike tiska, Upravljanje ofsetnim tiskom, Tehničko uređivanje i vođenje naklade, Poslovni i zaštitni tisak, Quality Management in Printing (na engleskom jeziku), te na doktorskom studiju: Napredni tiskarski sustavi i Rasterski elementi u tisku.
Do danas je objavio više od 70 znanstvenih i stručnih radova iz Grafičke tehnologije, te je sudjelovao na mnogim međunarodnim i domaćim znanstvenim i stručnim konferencijama.
Tijekom desetogodišnjeg iskustva u gospodarstvu završio je nekoliko tečajeva vezanih uz grafičku tehnologiju i menadžment u Zurichu, Londonu i Budimpešti.
Već nekoliko godina sudjeluje u radu znanstveno-stručnog simpozija Blaž Baromić kao član Programskog i Organizacijskog odbora. Također je član Programskog odbora međunarodne konferencije DAAAM sa sjedištem u Beču, gdje je voditelj dijela Grafička tehnologija. Savjetnik je za kvalitetu novinskog tiska pri njemačkoj organizaciji IFRA te voditelj projekta Sincol, vezanog uz standardizaciju novinskog tiska u Hrvatskoj i jugoistočnoj Europi. Predsjednik je Hrvatskog društva grafičara.
Godine 2006. postao je stalni sudski vještak za grafičku industriju u Republici Hrvatskoj. Autor je udžbenika iz područja grafičke tehnologije i dizajna: "Upravljanje kvalitetom ofsetnog tiska", "Kolorimetrija u multimedijskim sustavima" i "Psihologija boja". Godine 2010. dobio je nagradu od IBC Cambridge, UK, za jednog od 100 najboljih predavača u svijetu.
|